Mundumurume wa ukuru wa miaka 47 kuma iturari ria Kithiga mwena wa Gichugu kauntiri ya Kirinyaga na uria waurite mithenya inana mivituku nionekanite ari mukuo runjiri rwa Nyamindi .
Mwiri wa Andrew Nyaga uronekanire jumapiri utuku makiria ya kilomita inya kuma muciiri gwake ino ni kuringana na andu a vamiri matongoretue ni Joseph kariuki .
Kariuki augite Mutigairi niurari na ndivangio uthiuri wake na vakuvi na metho na ndarari na Kiara kimwe kia njara ya urio .
Undu uyu niutigite andu a mucii na kimako kinene makirigwa kiria kiracungirire gikuo giake .
Andu a mucii maugite marekuira Nyaga nwakorwe nikwa agwire runjiri kana akiuragwa mbere ya mwiri wake utetwe runjiri .
Mwiri wa muitigairi niuviritwe nyombari ya kuiga miiri ya thibitari wa kerugoya wetereretwe gwikirwa kithimi kia postmortem .
Athuthuria kuma kirinyaga East Sub county nimambiriritie uthuthuria wa giiko giki .