Ekari a itura ria Rwambiti mwena wa Gichugu kauntiri ya Kirinyaga nimatungirwe ni kimako kirauko kia umunthi vuva wa mutumia umwe wa ukuru wa miaka 40 kwirikana kuragwa ni mwendwa wake na vuva ucio gutoroka.
Ekari maugite matimenyete kiria gicungiririte mundumurume ucio kugera ngero iyo.
Mutumia uyu na uria uramenyekana ta Millicah Wamugunda ararutaga wira wa kiravu mwena wa Rwambiti.
Kuringana na Fredrick Muciimi na uria nike urandikite mutumia uyu augite mutumia uyu amwandikire wira mwakari wa 2013 na arari mutumia urarutaga wira na kio na kumenyerera ciana ciake.
Kuringana na andu a vakuvi maguciririe muciiri wa mutigairi megua ciana ikirira thiini wa nyomba na vuva wa kuvingura nyomba nivo methiririe Wamugunda amamite akiumaga nthakame nyiingi.